REKLAMA
REKLAMA
 
W piątek zostanie dokończone walne zgromadzenie. Zapadną ważne decyzje?
 
Piątek, 19. maja 2017, godz. 13:29

Na piątek zaplanowane zostało dokończenie walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia RTS Widzew. Rozpoczęło się ono przed tygodniem, ale nie mogło zostać dokończone. Klub poinformował, że przerwali je kibice.

Z dokończeniem obrad tym razem nie powinno być już żadnych problemów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione już dzień po tamtych wydarzeniach, po meczu z Jagiellonią.
REKLAMA


Podczas walnego zgromadzenia ma zostać podjęta decyzja o utworzeniu spółki akcyjnej oraz o wejściu do niej zewnętrznego inwestora. Najbardziej prawdopodobne, że będzie to spółka deweloperska Murapol. Nieoficjalnie mówi się, że deklaruje ona inwestycję w klub na poziomie 14 mln złotych.

Stowarzyszenie ma jednak zachować część udziałów. Ma też posiadać instrumenty pozwalające zablokować decyzje, które byłyby negatywne dla klubu.

 
 
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Piątek, 19. maja 2017 godz. 18:58
W komentarzu mozna pisać,ze stowarzyszenie ma posiadać instrumenty pozwalajace zablokować negatywne decyzje dla klubu.Jesli jest społka akcyjna to normalnym jest ze ten kto posiada 50 % plus 1 podejmuje decyzje ktore sa wiazące dla społki.Jesli Murapol włozy kasę jak w tresci to bedzie miał nie 50% ale znacznie wiecej akcji i trudno sobie wyobrazić ze ktos z np 10% bedzie mogł blokować decyzje akcjonariatu.Juz samo okreslenie "decyzje negatywne dla klubu" jest tak nieprecyzyjne ,ze trudno bedzie włascicielowi większosciowemu takie sformułowanie zaakceptować. Poza tym kto niby ma precyzowa, co jest dobre a co złe dla klubu ( indywidualne interesy te z mogą się tu uwidocznić). W normalnych organizmach gospodarczych (społkach akcyjnych) "większosciowy" decyduje o kierunkach rozwoju społki ,ważne ( Murapol to jednak znany developer i musi "mieć wyniki" by zaufanie klientów zdobywać (obojętnie w jakie dziedziny wchodzi).No cóz zobaczymy co z tych "przecieków" wyniknie.Wiem na pewno ,ze tegoroczny awans znacznie poprawił by samopoczucie i hojnosc Murapolu (nasze kibicowskie też). Czas pokaże co się zdarzy.
Autor: Bogdan (użytkownik: 145, komentarzy: 3358)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Piątek, 19. maja 2017 godz. 17:29
Te miliony by były jak będzie awans !!? narazie to piłkarze niech się postarają o to!!zeby było lepiej !!
Autor: Guniu (użytkownik: 33522, komentarzy: 1389)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Piątek, 19. maja 2017 godz. 16:51
Steffen całkowita racja. Stowarzyszenie musi mieć wiążący głos w spółce. Jak inwestor będzie kręcił i robił długi to od razu do widzenia. Umowa musi być długoterminowa gwarantująca klubowi faktyczny rozwój w tym ten sportowy.
Autor: Czerwony wojownik (użytkownik: 34160, komentarzy: 439)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
Piątek, 19. maja 2017 godz. 14:27
Najbardziej optymistycznie wygląda ostatni akapit. Słusznie robi w tym względzie stowarzyszenie, bo np. taki pan Sylwester C. też (podobno) na początku miał zainwestować kilkanaście, czy dwadzieścia milijonów PLN, a jak wyszło, to nawet wolę sobie nie przypominać...
Autor: Steffen (użytkownik: 19663, komentarzy: 1570)
 
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.
 
 
 
 
REKLAMA