REKLAMA
REKLAMA
 
III liga: Drwęca odskakuje od Widzewa
 
Czwartek, 18. maja 2017, godz. 13:37

W 29. kolejce III ligi Widzew miał zniwelować do jednego punktu stratę do ŁKS i zrobić kolejny krok w stronę awansu. Niestety, te plany zupełnie się nie udały. Podopieczni Przemysława Cecherza podzielili się punktami z lokalnym rywalem. Przez to znacznie zmniejszyli szanse na awans.

Nie chodzi już nawet o ŁKS, do którego strata wynosi nadal 4 punkty i jest do nadrobienia w pięciu ostatnich kolejkach. Gorzej, że Drwęca Nowe Miasto Lubawskie pokonała Sokoła Aleksandrów Łódzki i odskoczyła na odległość sześciu oczek. Przypomnijmy, że przed rundą wiosenną starta wynosiła siedem punktów...
REKLAMA


Piłkarze prowadzeni przez Piotra Kupkę dzielnie stawili czoła liderowi. W 14. minucie objęli nawet prowadzenie po bramce ex-widzewiaka Mikołaja Zwolińskiego. Ale utrzymali je tylko przez 8 minut. Co ciekawe, jedną z bramek dla Drwęcy strzelił Jakub Szarpak, syn byłego znakomitego piłkarza Widzewa.

W innych meczach, warto zauważyć wysokie zwycięstwo Concordii Elbląg nad rezerwami Jagiellonii. To istotne o tyle, że w następnej kolejce do Elbląga jedzie ŁKS i może mieć tam ciężko. Huragan Morąg, który w następnej kolejce będzie rywalem Widzewa, w środę łatwo pokonał Motor Lubawa.


Wyniki meczów 29. kolejki:
Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg 0:3
Drwęca Nowe Miasto Lub. - Sokół Aleksandrów 3:1
MKS Ełk - Świt Nowy Dwór Maz. 0:4
Huragan Morąg - Motor Lubawa 2:0
Ruch Wysokie Maz. - Lechia Tomaszów Maz. 1:2
Ursus Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 1:2
Huragan Wołomin - Legia II Warszawa 1:4
Sokół Ostróda - Pelikan Łowicz 4:2
Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0:0


 
 
 
 
 
 
 
REKLAMA