Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

Sobota, 15. kwietnia 2017, godz. 17:45

Równo 17 lat temu, 15 kwietnia 2000 roku, Widzew po raz ostatni pokonał Legię Warszawa w spotkaniu o ligowe punkty. Przy al. Piłsudskiego padł wynik 3:2, a gole dla gospodarzy strzelili Marcin Zając (dwa) i Dariusz Gęsior. W Widzewie grał wówczas... Jacek Magiera, obecny trener pierwszego zespołu aktualnych mistrzów Polski. Pojawił się na boisku w 68. minucie. Będący w trakcie odbudowy RTS na razie mierzy się z drugą drużyną Legii, ale cieszy, że w końcu zgarnął trzy punkty. Od czegoś trzeba zacząć.

Mecz rozpoczął się od dobrej akcji widzewiaków, zabrakło jednak precyzji w podaniu Adama Radwańskiego. Podobnie zresztą jak chwilę później w wykonaniu zespołu Legii. Widzew przeważał od pierwszego gwizdka, ale z czasem przestał stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. W 18. minucie powinno być jednak 1:0. Daniel Mąka przegrał niestety pojedynek sam na sam z Dominikiem Kąkolewskim. Zawodnik Widzewa zrehabilitował się kilka minut później fantastycznie uderzając z rzutu wolnego. Tym razem Kąkolewski nawet nie drgnął. Do przerwy gospodarze powinni prowadzić przynajmniej dwoma golami, ale nie potrafili wykorzystać przynajmniej dwóch znakomitych okazji. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy doszło do małej awantury, po faulu na Mące, której efektem były żółte kartki dla Adriana Małachowskiego i Dawida Kamińskiego.

Po zmianie stron piłkarze Legii próbowali atakować, ale to widzewiacy stwarzali groźniejsze sytuacje. Co z tego, skoro przez długie minuty żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Na szczęście znacznie lepiej spisywał się defensywa. Zespół gości nie mógł stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia. Prócz kilku wrzutek na aferę. Gdy wydawało się, że w końcówce może być nerwowo na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Michalski. Minął kilku rywali i został sfaulowany w polu karnym. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. Wynik ustalił w końcowych minutach Piotr Okuniewicz.