Bogusz
Wdowik
Balicki
Kartki:
44' Tomasz Podgórski
Zmiany:
46' Wojciech Kędziora za Artur Balicki 46' Maciej Urbańczyk za Dominik Małkowski 46' Jakub Kowalski za Bartłomiej Wdowik

Kartki:
67' Marek Zuziak 66' Marcin Kozłowski
Zmiany:
89' Marcel Pięczek za Konrad Gutowski 83' Mateusz Michalski za Daniel Mąka 77' Przemysław Banaszak za Daniel Świderski 70' Sebastian Kamiński za Marek Zuziak

Jak oceniasz projekt pomnika Twórców Wielkiego Widzewa?
20.10.2018 18:00 | Sędziuje: Piotr Idzik
Ruch-Chorzów
1
3
Widzew-Łódź
Strzelcy bramek
72' Marcin Kozłowski - sam.
45+2' Daniel Świderski
8' Konrad Gutowski
3' Marek Zuziak
(relacja odświeża się automatycznie co 30 sekund)
90+3'
Koniec!
90+3'
Ależ obrona Wolańskiego, Kowalski był blisko gola
90+2'
Jeszcze mamy rzut rożny dla Widzewa
90'
Kazimierowicz podjął próbę, strzał nad bramką
89'
Kadrowicz za kadrowicza. Gutowski zmieniony przez Pięczka
88'
Kolejny strzał Bogusza, kolejny raz obok bramki.
86'
Banaszak był sam na sam z Lechem, bramkarz Ruchu górą
84'
A na trybunach jest tak
83'
Faul na Danielu Mące, który zostanie zmieniony przez Michalskiego
81'
Kolejna akcja Ruchu, Wolański dobrze skrócił kąt, Kędziora nie trafił w bramkę
80'
Banaszak starał się wykończyć akcję strzałem głową, ale nie miał jak czysto trafić.
78'
Banaszak ładnie się przywitał. Wywalczył róg.
77'
Za Świderskiego wchodzi Przemysław Banaszak
77'
Bogusz huknął, Wolański odetchnął z ulgą. Słychać było.
75'
Ruch się rozpędza, teraz Kowalski rozbujał, ale Wełna na róg
74'
Wolański świetnie wyłapał piłkę po strzale zawodnika Ruchu
72'
Gol dla Ruchu, Marcin Kozłowski skierował piłkę do siatki Wolańskiego. Choć spiker krzyczy, że to Maciej Urbańczyk. Nasz obrońca był ostro atakowany przez pomocnika Ruchu
70'
Zuziak zostanie zastąpiony przez Sebastiana Kamińskiego
68'
Podgórski niegdyś dobrze sobie radził ze stałymi fragmentami, teraz było to bardzo przeciętne dośrodkowanie
68'
Obst faulowany tuż przed polem karnym Widzewa.
67'
Zuziak spóźniony. Kartka. I będzie zmieniony.
66'
Kozłowski ukarany żółtkiem za symulowanie faulu w polu karnym Lecha. Hmm... mocno kontrowersyjne.
64'
Świderski miał dużo miejsca, ale... stracił piłkę przez złe przyjęcie
61'
Kowalski przedryblował widzewiaków. Boisko też. Zatem Wolański od bramki.
60'
Piłkarze Ruchu przestawili najpierw Świderskiego, później Wełnę. Faul.
59'
Zuziak zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, wysoko nad bramką
58'
Pierwszy strzał celny Ruchu na bramkę Wolańskiego, próbował Bogusz, a bramkarz Widzewa wyłapał uderzenie.
57'
Oj, Gutowski tak zakręcił rywalem, że trener Fornalak poszedł po śrubokręt...
54'
Faul na Wełnie, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Ruchu
53'
Gutowski bardzo dobrze na... lewej obronie. Asekuracja, słowo klucz w Widzewie.
52'
Wełna zrobił kolejny błąd. Zieleniecki naprawił wybijając na róg.
51'
Była doskonała szansa na podwyższenie wyniku z kontry, ale Zuziak zachował się egoistycznie, co zakończyło się stratą
49'
Wełna nie zrozumiał się z Wolańskim. Korner dla gospodarzy
47'
Gutowski znów chciał nawijać rywala, kolejny raz został wyblokowany
46'
Wojciech Kędziora za Artura Balickiego
46'
Maciej Urbańczyk za Dominika Małkowskiego
46'
Jakub Kowalski za Bartłomieja Wdowika
46'
Rozpoczęła się druga połowa, a w Ruchu trzy zmiany
Widzewiacy na boisku, chwilę wcześniej pojawił się Ruch
45+3'
Przerwa. Sędzia nie wznawiał już meczu.
45+2'
Rzut rożny, dośrodkowanie Mąki, a Daniel Świderski poprzepychał się i podwyższył wynik.
45+1'
Dośrodkowanie w pole karne Widzewa. Wolański łapie
45'
Kibice Widzewa zrobili racowisko :)
44'
Swoją drogą, mamy obawy czy Kazimierowicz nie pójdzie w przerwie do szatni Ruchu, za Podgórskim, który został całkowicie wyłączony przez Maćka. Piłkarz jest sfrustrowany, i został ukarany kartką
42'
Bogusz został zahaczony po wślizgu widzewiaka, masażyści na boisku.
41'
Miahkow podłączył się do akcji i pod polem karnym Widzewa zgubił piłkę ;)
38'
Gutowski szukał miejsca do strzału, odegrał do lewej, piłka wróciła do Kazimierowicza, który mocno uderzył na bramkę Lecha. Bramkarz ledwo wybił na róg.
38'
Radosław Mroczkowski prezentuje się dziś tak
36'
Rzut wolny, dośrodkował Zuziak, ale wyszedł balon. Mimo to goniący za piłką Lech miał problemy ze złapaniem przy linii. Postraszył go Świderski
35'
Gibas wrócił na boisko. Jest dobrze
34'
Leży dwóch widzewiaków. Gibas i Wełna. Ten pierwszy jest opatrywany. Wydaje się, że młody pomocnik źle upadł
33'
Mocne dośrodkowanie Podgórskiego, co było dość groźne, ale... Widzew przy piłce
32'
Dobry powrót Zuziaka. Mamy 3 rzut rożny dla Ruchu
30'
Gutowski zerwał się lewą flanką, zaczął dryblować, ale został zatrzymany.
29'
Balicki padł, rzut sędziowski i Widzew może rozgrywać
27'
Mecz się uspokoił. Widzew pozwala pograć Ruchowi piłką.
25'
Gutowski do końca pilnował rywala. Róg.
22'
Profesor Zieleniecki. Kolejny odbiór i dogranie do Gutowskiego
22'
Pierwsze złe zagranie Mąki. Zuziak mu oddał futbolówkę, a Daniel źle trafił w futbolówkę. Ta poleciała daleko za bramkę
20'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego, prosto w dłonie Patryka Wolańskiego, który szybko próbuje uruchomić Gutowskiego
18'
Obst próbował wyprowadzić piłkę, ale uprzedza go na połowie rywali Zieleniecki. Świetne wyjście
16'
Ale wszystko już OK, gramy dalej.
16'
Wolański leży na boisku, Bogusz nie odpuścił i wsadził nogę pod bramkarza Widzewa.
15'
Wełna chyba źle dobrał buty, bo drugi raz zaliczył uślizg na murawie, co kończyło się groźnie. Mimo to Widzew szybko odbiera piłkę i błyskawicznie przenosi atak pod bramkę rywali
13'
Widzewiacy ciekawie wyprowadzali piłkę pod presją, Wolański płasko przed siebie, a później kilka podań z pierwszej piłki, w końcu wybite przez chorzowian
11'
Oba gole padły po błędach obrony Niebieskich. Widzew nie zamierza odpuszczać i dalej ciśnie Ruch. Na boisku nie ma meczu przyjaźni.
8'
Zuziak odegrał obok pola karnego do Mąki, który znalazł w szesnastce Gutowskiego, a ten pewny, mocnym uderzeniem pokonał bramkarza!
5'
Bardzo dobra interwencja Gibasa.
3'
Ależ akcja Widzewa. Świderski świetnie zagrał do Mąki, który zabrał się z piłką, poszedł prawą stroną i dośrodkował do Zuziaka, który pewnie pokonał Lecha
2'
Było groźnie pod bramką Ruchu, ale chorzowianie wybronili się. Gutowski został zablokowany
1'
Gramy!
Minuta ciszy dla Augustyna Bujaka, legendy Ruchu Chorzów
Legendarny hymn Ruchu robi wrażenie, mimo swojej specyfiki
Widzew na czerwono, Ruch na niebiesko, sędziowie na czarno
Ciekawostka, Daniel Mąka bez opaski kapitańskiej. Ponownie ma ją Sebastian Zieleniecki.
Wychodzą na boisko!
Odznaczenia dla Eugeniusza Lercha, legendy Ruchu. I zaraz gramy!
Są i cheerleaderki :)
Zakończyła się rozgrzewka, 10 minut do gwizdka!
Stadion przy Cichej powoli się zapełnia. Pogoda raczej nie przeszkodzi.
Pisaliśmy o najskuteczniejszym zawodników Widzewa, który rozsiadł się na ławce, to w Chorzowie jest nim Artur Balicki. 6 goli, tyle co Michalski.
W Ruchu Chorzów... Oj, tu jest ich pięciu! Bartłomiej Kulejewski (2000), Dominik Małkowski (1999), Mateusz Bogusz (2001), Bartłomiej Wdowik (2000) i Artur Balicki (1999).
Niejako klasycznie, zerknijmy na młodzieżowców w wyjściowych składach. W Widzewie są nimi Mikołaj Gibas (1998) i Konrad Gutowski (1999).
Pogoda jest taka, że zapomnieć o jesieni można tylko poprzez patrzenie na zieloną murawę...
A, właśnie, skład gospodarzy: Lech - Duriska, Kulejewski, Małkowski, Miahkow - Obst, Podgórski - Mandrysz, Bogusz, Wdowik - Balicki
Obie ekipy są na boisku i rozgrzewają się.
Z innych stadionów: Siarka - Górnik Łęczna 0:3 (Szysz nie strzelił!), Radomiak - Pogoń Siedlce 3:2, Rozwój - Gryf 2:1, Znicz - Stal 0:2
Dla formalności, ławka rezerwowych Widzewa wygląda tak: Humerski, Pięczek, Ameyaw, Kamiński, Kwantaliani, Michalski i Banaszak.
Dla Daniela Mąki to pierwszy raz w tym sezonie, gdy wybiega w podstawowym składzie.
Ostatecznie skład Widzewa wygląda tak: Wolański - Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Wełna - Gutowski, Gibas, Kazimierowicz, Zuziak - Mąka, Świderski
Na ławce zasiedli Mateusz Michalski (najlepszy strzelec i asystent), Marcel Pięczek, czy też Przemysław Banaszak.
W kadrze meczowej ostatecznie zabrakło miejsca dla Dario Kristo, który doznał lekkiego urazu w spotkaniu ze Skrą. Sztab najwyraźniej nie chciał ryzykować zdrowia kluczowego piłkarza.
Dzień dobry! Może na wstępie jedno ważne stwierdzenie. Ależ trener Mroczkowski namieszał w składzie!